Спорт для людей похилого віку? Так!

Зміст

Хороша фізична форма - це ключ до кращого самопочуття та довшого збереження здоров'я. Спорт може полегшити симптоми хронічних захворювань, тому лікарі рекомендують вам знайти відповідні заняття, які будуть приносити задоволення та відчутну користь для здоров'я.

Які заняття підійдуть літній людині залежить від стану здоров'я та індивідуальних схильностей. Людям, які роками займаються спортом, наприклад активно катаються на велосипеді, займаються ходьбою або відвідують басейн, набагато простіше вибрати зони, які їм найбільше підходять. Людям, які нещодавно вийшли на пенсію і отримали більше вільного часу спочатку важко впоратися з почуттям розгубленості.

Для початку слід проконсультуватися з лікарем або фізіотерапевтом, який може вказувати на найкращі заходи з погляду захворювань та можливостей організму.

Також важливо знати, чому ми хочемо займатися спортом. Метою може бути підтримання гарної форми, покращення настрою, спілкування з іншими людьми або полегшення симптомів хвороби. Безпосередньо за метою має бути розуміння того, що нас обмежує, наприклад, захворювання (слабкі суглоби та коліна тощо). Інше питання, чи воліємо ми займатися поодинці чи групі. Організовані спортивні заходи для людей похилого віку приносять більше користі для розуму і тіла. Займаючись у групі літня людина відчуватиме підтримку однодумців.

Які види спорту найкраще підходять для людей похилого віку?

Навіть регулярні прогулянки на свіжому повітрі дають відчутні результати. Фахівці рекомендують гуляти щодня, бажано щонайменше 30 хвилин. Перевага цього заняття в тому, що воно не перевантажує суглоби та коліна, добре насичує організм киснем, і кожен може дозволити собі таку активність.

Ось та інші заняття для людей похилого віку:

  1. Скандинавська ходьба - це складніший вид ходьби, що вимагає спеціальних палиць, зручного взуття та одягу. У цій діяльності задіяно більше м'язів, ніж при ходьбі, наприклад м'язи рук, верхньої та нижньої частини спини, включаючи м'язи грудей та живота. Однак тут важлива техніка та вибір висоти опори.
  2. Фітнес для людей похилого віку - це ще більш просунута спортивна дисципліна, яка приносить відмінні результати, такі як покращення рухливості суглобів, підвищення гнучкості зв'язок і сухожиль або підвищення ефективності тіла. Заняття зазвичай підлаштовуються під рівень учасників і можуть набувати різних форм - це може бути гімнастика, аеробіка з елементами танцю. Заняття для пенсіонерів відбуваються у повільному темпі, з правильно підібраною музикою.
  3. Плавання та аквааеробіка - ще одна вдала пропозиція. Плавання впливає все тіло і, насамперед, дуже добре насичує його киснем, поліпшує координацію рухів і прискорює обмін речовин. Цей вид діяльності рекомендується особливо у разі ревматичних захворювань, ударів та травм.
  4. Танці запускають гормони щастя, і ще краще займатися спортом та веселитися в організованій групі однолітків. Також було доведено, що у літніх людей танці знижують рівень болю, що сприймається, що важливо при хронічних захворюваннях. Саме тому варто пошукати уроки танців для пенсіонерів.
  5. Йогою можна займатися у будь-якому віці, незалежно від фізичного стану. Завдяки відповідному тренуванню тіла досягається духовний розвиток та фізична сила, а при адекватній втомі – приплив енергії. Йога для людей похилого віку - це заняття, адаптовані до можливостей певної вікової групи, і їх мета в першу чергу - підтримувати фізичну форму та покращувати самопочуття, тобто знизити ризик депресії та відчуженості.

Незалежно від того, яке заняття ми вирішимо робити, не забувайте розпочинати тренування м'яко та поступово збільшувати зусилля. Фізична активність не зводиться до того, щоб робити її без будь-якої підготовки, тому що це збільшує ризик травмування. У випадку з людьми похилого віку особливо важливо не перетренуватися і не перевантажувати організм. Тому до занять слід підходити спокійно та терпляче. Регулярно займаючись спортом, ми швидко наберемо форму, а згодом ми будемо менше втомлюватися під час занять і, таким чином, відчуватимемо більше радості від активності.

Де знайти заняття для пенсіонерів?

  • Будинки культури та центри, в тому числі діючі при них громадські клуби.
  • Спортивні клуби з тренажерним залом тощо - вони часто пропонують вигідні знижки для пенсіонерів та організовують заходи для певних вікових груп.
  • На сайтах міських рад, тому що вони організують та анонсують кампанії, націлені на людей похилого віку, щоб їх активувати.
  • Спортивні зали на відкритому повітрі в парках, мікрорайонах, в безпосередній близькості від дитячих майданчиків і на спортивних об'єктах - відмінний варіант для самостійних занять спортом.

Кращий спосіб включити фізичну активність у свій розпорядок дня – це знайти своє захоплення. Час виходу на пенсію – це час відпочити та здійснити свої мрії. Гарний момент – активно витрачати їх на користь своєму здоров'ю та благополуччю. Навіть догляд за собакою може бути пристрастю – тоді достатньо піти погуляти, піти на собачий двір, познайомитися з іншими господарями вихованців та влаштувати разом більш тривалі прогулянки.

------------
Вся інформація, наведена в цій статті, носить ознайомлювальний характер і може бути не актуальна на момент публікації. Перед прийняттям тих чи інших дій та рішень необхідно проконсультуватись у фахівця!

Інші статі: