Анемія – один із патологічних станів, що часто зустрічаються серед людей похилого віку. Це небезпечний стан, при якому знижується кількість еритроцитів у крові та порушується транспорт кисню, необхідного для забезпечення життєдіяльності клітин та тканин.
Причини розвитку анемії у похилому віці
- Малокровість (анемія), обумовлена різними хронічними захворюваннями.
- Дефіцит заліза.
- Дефіцит фолієвої кислоти.
- Нестача вітаміну В12.
Найчастіше недокрів'я проявляється такими симптомами як:
- Запаморочення, втрата рівноваги.
- Частий головний біль та зміна настрою.
- М'язова слабкість.
- Поранені ранки («заїди» в області губ).
- Блідість та сухість шкірних покривів.
- Ломкість нігтів.
- Хронічна втома.
Діагностика
Основним методом діагностики анемії є загальний аналіз крові, що виявляє зниження рівня гемоглобіну у крові. У похилому віці норма рівня гемоглобіну становить 110 г/л.
Особливості лікування анемії

На ранній стадії патології дефіцит гемоглобіну коригується спеціальною дієтою. При середньому ступені анемії призначають лікарські засоби, що сприяють утворенню в клітинах крові еритроцитів та гемоглобіну. При тяжкій формі анемії (критичні показники гемоглобіну нижче 70 г/л) призначається переливання еритроцитів. Щоб запобігти розвитку анемії, рекомендується один раз на рік проходить комплексне обстеження, а у разі виявлення будь-яких патологій слідувати рекомендаціям фахівця.
Дізнайтеся більше про важливі аспекти здоров'я літніх людей на сайті Пансіони ЮА. Також радимо прочитати статтю "Що таке геронтологія і геріатрія", щоб краще розуміти напрямки, пов'язані з доглядом за людьми похилого віку.
------------
Вся інформація, наведена в цій статті, носить ознайомлювальний характер і може бути не актуальна на момент публікації. Перед прийняттям тих чи інших дій та рішень необхідно проконсультуватись у фахівця!
