
У міру старіння люди часом стають не дуже приємними співрозмовниками. Одна річ, коли йдеться про когось стороннього, і зовсім іншу, коли про рідних.
Прихід старості торкається, на жаль, і фізичної, і інтелектуальної, і емоційної сфер. У людей похилого віку можна побачити:
- сентиментальність, сльозливість навіть із незначних причин;
- швидку стомлюваність та зниження працездатності;
- звуження кола інтересів;
- консерватизм
- складнощі із сприйняттям нового;
- побоювання з приводу хвороб, безпорадності
- різкі перепади настрою;
- думки про смерть невпевненість у завтрашньому дні, яка проявляється дріб'язковістю, скупістю;
Як побудувати стосунки?
- Вибирайте правильні теми розмови. Потрібно говорити про те, що цікаво літнім людям.
- Шукайте зручні і для вас, і для батьків способи спілкування. Комусь комфортніше телефонувати раз на тиждень, комусь потрібно ділитися враженнями щодня.
- Говоріть спокійно та розважливо, надаючи логічні докази. Ніколи не переходьте на крик.
- Заповнюйте людям похилого віку дозвілля. Театри, концерти, виставки - все це викликає позитивні емоції.
- Поважайте звички старих людей. Ваші близькі мають право на традиції, які ви можете геть-чисто відкидати.
- Говоріть слова подяки. Батьки-люди, які нас народили та виховали. Тому цілком нормально дякувати їм, коли вони постаріли.
- Не звинувачуйте себе. Завжди залишається відчуття того, що неправильно поводився зі старим родичем, чогось не дав.
- Дозвольте батькам жити своїм життям.
------------
Вся інформація, наведена в цій статті, носить ознайомлювальний характер і може бути не актуальна на момент публікації. Перед прийняттям тих чи інших дій та рішень необхідно проконсультуватись у фахівця!
